Subscribe:

Prof. Dr. Erkan Topuz Kimdir | Hayatı-Özgeçmişi

Sn. Prof. Dr. Erkan Topuz'un hayatına dair bilgiye ve kimdir sorusunun cevabına yazıdan ulaşabilirsiniz. . .

Show TV'de yayınlanan Saba Tümer ile Bugün adlı tv programına konuk olacak olan Prof. Dr. Erkan Topuz, kanser ile alakalı çarpıcı bilgiler verecek, sorulan soruları yanıtlayacak ve herşeyden önemlisi kanser konusunda çarpıcı açıklamalarda bulunacak.

Kanser konusunda uzman olan Erkan Topuz, program aralarında verilen reklamlarda oldukça fazla tanıtıldı. Ben de merak ettim ve hayatını araştırdım.

PROF. DR. ERKAN TOPUZ KİMDİR ? ERKAN TOPUZ'un HAYATI

1946 yılında İstanbul Yeşilköy'de doğdu. Pertevniyal Lisesi'ni 1964 yılında bitirdi. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne girdi. 1970 yılında Tıp Fakültesi'ne, 1975 yılında İç Hastalıkları İhtisasını tamamladı. 1976 yılında askerliğini yaptı. 1976 yılında İstanbul Üniversitesi Radyasyon Onkolojisi Tıbbi Onkoloji Biriminde çalışmaya başladı.

1979-1980 yıllarında Avusturya'da immünoloji ve onkoloji dalında Viyana Kanser Enstitüsü'nde çalıştı. 1982'de Üniversite Doçenti oldu. 1984'te Erlangen Üniversitesi'nde, 1985'te Londra Royal Marsden Hastanesi'nde, 1986'da

Nürnberg Şehir Hastanesi'nde misafir öğreyim üyesi olarak çalıştı. 1988 yılında profesör oldu. 1997 yılında John Hopkins Üniversitesi'nde misafir öğretim üyesi olarak çalıştı. Bugüne kadar Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Başkanlığı, Anabilim Dalı Başkanlığı, Yönetim Kurulu Üyelikleri ve İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Müdürlüğü yapmaktadır.
85'i dış ülkelerde olmak üzere 190 yayını mevcuttur. İyi derecede İngilizce bilmektedir. 6 kitabın editörlüğünü yaparak bu kitapların bazı bölümlerini yazmıştır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.
Halen İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Müdürü olarak görev yapmaktadır.


Prof.Dr. Erkan TOPUZ e-Posta Adresi : etopuz@istanbul.edu.tr
Adres : İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Çapa - 34093 İstanbul

0 yorum:

Yorum Gönder